Endodoncja – leczenie kanałowe

Znieczulenie


Znieczulenie – które wybrać?


Tradycyjne znieczulenia miejscowe w formie zastrzyku (nasiękowe lub przewodowe)


sedację farmakologiczną doustną – np. leki w formie tabletek lub syropów

Sedacja farmakologiczna doustna – np. leki w formie tabletek lub syropów


Sedoanalgezja dożylna – podanie silnych leków uspokajających i nasennych drogą dożylną wykonywane przez doświadczonych anestezjologów


leczenie kanałowe Kraków

Znieczulenia komputerowe (system The Wand STA)


Sedacja wziewna podtlenkiem azotu („gaz rozweselający”)


Pełna narkoza wykonywana w warunkach sali operacyjnej.


Wybór rodzaju znieczulenia zależy od decyzji lekarza, który może jednak kierować się preferencjami pacjenta. Pacjenci o wysokim progu bólowym, poddawani małoinwazyjnym zabiegom (np. płytkie wypełnienie) nie zawsze decydują się na jakąkolwiek formę znieczulenia, jednak większa część zabiegów wymaga pewnej formy anestezji, a w przypadku leczenia kanałowego jest absolutnie konieczna. Poniżej objaśniamy rodzaje znieczuleń dostępnych w MagnaDENT:

 • Sedacja farmakologiczna jest jedną z łagodniejszych metod uspokajających. Polega na podaniu pacjentowi (w formie tabletki lub syropu) środka o działaniu przeciwlękowym i nasennym. Często stosowana jest:
  • podczas leczenia dzieci niewspółpracujących z lekarzem
  • przed podaniem znieczulenia właściwego u pacjentów z dużym stanem lękowym
  • u pacjentów z odruchem wymiotnym
 • Znieczulenie nasiękowe należy do tradycyjnych metod znieczulenia za pomocą strzykawki typu karpula. Przeważnie wymaga 1 do 2 nakłuć w błonę śluzową w okolicy leczonego zęba. Działa na zasadzie rozprzestrzenienia się środka znieczulającego w obrębie dziąsła w okolicy leczonego zęba oraz penetrującego w głąb kości.
 • Znieczulenie przewodowe, podobnie jak nasiękowe, wymaga podania środka znieczulającego za pomocą strzykawki w okolicę pnia nerwu. Takie działanie ma na celu zaburzenie przewodnictwa czucia w całej przestrzeni zasilanej przez dany nerw (uczucie odrętwienia jednej części twarzy).
 • Znieczulenie komputerowe (system The Wand STA) jest alternatywą dla wszystkich znieczuleń dotychczas wykonywanych przy użyciu strzykawki i cieszy się powodzeniem zarówno wśród najmłodszych jak i dorosłych pacjentów. Jego zaletą jest aplikator w kształcie długopisu, który komputerowo dozuje odpowiednią ilość środka znieczulającego przy jednocześnie bezbolesnej aplikacji (stała kontrola ciśnienia wstrzykiwanego leku poniżej progu pobudliwości bólowej człowieka)
 • Sedacja wziewna podtlenkiem azotu popularnie zwana „gazem rozweselającym” polega na podaniu zestresowanemu pacjentowi bezbarwnego i bezzapachowego gazu celem uspokojenia oraz rozluźnienia go przed zabiegiem. Wdychany gaz wprowadza pacjenta w stan ograniczonego poziomu świadomości, pozwalając mu jednocześnie zachować zdolność reakcji na bodźce fizyczne oraz słowne. Pacjent w sedacji nie odczuwa lęku i bardzo szybko powraca do pełnej świadomości. Taka forma znieczulenia świetnie się sprawdza w przypadku pacjentów o nerwowej nadpobudliwości oraz odruchu wymiotnym.
 • Sedoanalgezja dożylna łączy w sobie zarówno działanie uśmierzające ból jak i uspokajające oraz zapewnia niepamięć wsteczną (pacjent nie ma przykrych wspomnień z leczenia). Odbywa się poprzez dożylne podanie pacjentowi środków uspokajających, nasennych i rozluźniających przez lekarza anestezjologa (nie dentystę!). Świadomość pacjenta zostaje ograniczona (stan półsnu), przy zachowaniu zdolności reakcji na polecenia lekarza. Sedoanalgezja sprawdza się najlepiej podczas trudnych i czasochłonnych zabiegów i staje się popularną alternatywą dla pełnej narkozy.

VDW opinie o leczeniu kanałowym w Krakowie
straumann opinie o Magnadent w Krakowie
oral-b Magnadent
cerkamed leczenie kanałowe
braun endodoncja Kraków

Kontakt

Kliknij na ikonę aby uruchomić usługę

Adres

ul. Radzikowskiego 138
31-342 Kraków


Telefon

+48 727-55-66-00


E-mail

biuro@magnadent.pl


Wizyta

Rezerwacja on-line


magnaDENT

NIP: 6792516566
REGON: 356746258

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Twój E-mail (wymagane)

  Tytuł wiadomości

  Wiadomość

  Załącznik

  Copyright by Magnadent leczenie kanałowe pod mikroskopem Kraków.